ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία την Πέμπτη 10/11/2022 επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «Ζητήματα οργάνωσης και διαχείρισης της σχολικής ζωής», με υπεύθυνη συντονισμού την κα Γεωργία Πολυζώη, Σ.Ε.Ε. ΠΕ 70 1ου ΠΕ.Κ.ΕΣ. Αττικής, Στην ημερίδα συμμετείχαν εκπαιδευτικοί των 1ου , 5ου και 8ου Δημοτικών Σχολείων Δάφνης.

Στο Α΄ μέρος πραγματοποιήθηκε Εισήγηση με θέμα: «Ζητήματα οργάνωσης και διαχείρισης της σχολικής ζωής», από την κ. Γ. Πολυζώη, Σ.Ε.Ε. ΠΕ 70

Στο Β΄ μέρος με την καθοδήγηση της εισηγήτριας πραγματοποιήθηκε το εργαστήριο με τις βιωματικές δράσεις.

Η ημερίδα ολοκληρώθηκε με συζήτηση ,ανταλλαγή απόψεων και αναστοχασμό.

Ήταν μια ενδιαφέρουσα ημερίδα και δόθηκε η ευκαιρία σε εκπαιδευτικούς όμορων σχολείων να βρεθούν στον ίδιο χώρο και να εργασθούν ομαδικά σε θέματα διαχείρισης και οργάνωσης της σχολικής ζωής.

Αφήστε ένα σχόλιο