ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Οι εγγραφές μαθητών/τριών στην Α΄΄΄΄   τάξη για το σχολικό έτος 2024- 25 ξεκινούν από 1/3/2024 έως 20/3/2024.

Καθημερινά από 11:00 έως 13:00 κατόπιν ραντεβού στο τηλ. 2109703540.

Απαραίτητα δικαιολογητικά τα ακόλουθα:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘΑ.
  2. Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού. Σ’ αυτό φαίνονται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Δημοτικού Σχολείου(ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από παιδίατρο ή παθολόγο. Δίνεται από την Διεύθυνση του Σχολείου και ισχύει για 3 χρόνια ,για να συμμετέχει το παιδί στη Γυμναστική).
  4. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου
  6. Αίτηση εγγραφής (Δίνεται από τη Διεύθυνση του Σχολείου)
  7. Αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο(Δίνεται από τη Διεύθυνση του Σχολείου)
  8. Υπεύθυνη Δήλωση αποχώρησης (Δίνεται από τη Διεύθυνση του Σχολείου)
  9. Υπεύθυνη Δήλωση συγκατάθεσης για φωτογράφιση. (Δίνεται από τη Διεύθυνση του Σχολείου).

Απαραίτητη η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Αφήστε ένα σχόλιο