Αγιασμός

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους θα τελεστεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9.15 π.μ.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 9.00 π.μ., για τους μαθητές των Α΄ Β΄ και Γ΄ τάξεων από την είσοδο της οδού Έλλης ενώ για τους μαθητές των Δ’ Ε’ και ΣΤ’ από την είσοδο της οδού Αγ. Βαρβάρας. Η αποχώρησή τους θα γίνει στις 10.00 π.μ. με τον ίδιο τρόπο.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου χωρίς τσάντα, θα φορούν μάσκα, θα έχουν δήλωση αρνητικού self-test για κορωνοϊό και θα κρατούν τις απαραίτητες αποστάσεις ασφαλείας, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Οι γονείς θα παρευρίσκονται έξω από το χώρο του σχολείου όπου και θα περιμένουν τα παιδιά τους. Για τους μαθητές της Α΄ τάξης επιτρέπεται η είσοδος ενός συνοδού με μάσκα.

Όσοι εκ των γονέων χρειάζονται βεβαιώσεις γονικής άδειας θα περιμένουν ώστε να τις παραλάβουν μετά την αποχώρηση των μαθητών.

Από την Τρίτη, 14/9/2021, το ωρολόγιο πρόγραμμα θα εφαρμοστεί κανονικά (8.15π.μ. – 13.15 μ.μ.)

Όσον αφορά στο ολοήμερο πρόγραμμα, θα ακολουθήσει ανακοίνωση την επόμενη εβδομάδα.

Αφήστε ένα σχόλιο